C

Cera dojrzała - czyli jaka?

Czas zdecydowanie odbija się na skórze naszej twarzy, która zaczyna się starzeć już po 25. roku życia, a po trzydziestce proces starzenia przyspiesza. 

Czas zdecydowanie odbija się na skórze naszej twarzy, która zaczyna się starzeć już po 25. roku życia, a po trzydziestce proces starzenia przyspiesza. 

Cera dojrzała to nie typ skóry, gdyż dotyczy każdego i pojawia się z wiekiem, mniej więcej około 45. roku życia, w zależności od indywidualnych czynników. Cera dojrzała to bardziej stan skóry, dlatego bardzo ważna jest odpowiednio dobrana pielęgnacja.  

A CZYM CHARAKTERYZUJE SIĘ CERA DOJRZAŁA?

widoczna jest utrata elastyczności oraz jędrności: synteza kolagenu i elastyny przebiega wolniej, dlatego skóra staje się bardziej wiotka;

- pojawiają się zmarszczki mimiczne oraz drobne linie;

- owal twarzy staje się mniej regularny;

- zaczynają opadać kąciki oczu, ust, policzki oraz powieki;

-  zaobserwować można zaburzenia pigmentacji, pojawiają się tzw. „plamy starcze”;

- skóra jest słabiej ukrwiona, zwiększa się kruchość naczyń krwionośnych czego efektem są rozszerzone naczynka;

- ma tendencję do odwodnienia oraz przesuszenia: organizm produkuje mniej cząstek wiążących wodę w skórze np. kwasu hialuronowego, dlatego skóra staje się: szorstka, wiotka i cienka;

- skóra wygląda na zmęczoną, pozbawioną blasku.


DLACZEGO TO SIĘ DZIEJE?

Z upływem lat metabolizm komórek staje się wolniejszy, dlatego komórki potrzebują więcej czasu na odnowienie swoich warstw, szczególnie warstwy rogowej naskórka. Ponieważ jakość procesu regeneracji jest obniżona, nasza skóra staje się bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne: smog, słońce, wahania hormonalne, niewłaściwe nawyki pielęgnacyjne, zła dieta, stres, choroby przewlekłe, zmęczenie, brak snu, toksyny takie jak tytoń, alkohol, siedzący tryb życia. 

CO POWINNAŚ JEJ PODAROWAĆ?

Należy jednak pamiętać, że nasza skóra, szczególnie na twarzy, wymaga codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, aby zapobiec odwodnieniu i niedożywieniu, które prowadzi do przedwczesnego starzenia się.

  • Nawilżaj, prawidłowo oczyszczaj,
  • Chroń i wzmacniaj skórę przed czynnikami zewnętrznymi, w tym przed słońcem,
  • Stymuluj proces regeneracji skóry,
  • Masuj,
  • Stosuj zdrową dietę

Chcąc zachować młody wygląd twarzy na dłużej, z całą pewnością musimy nauczyć się odpowiednio ją pielęgnować poprzez wybór kosmetyków dostosowanych do potrzeb cery dojrzałej. Produkty powinny zawierać składniki aktywne o silnie skoncentrowanym działaniu, gdyż poza odżywieniem i nawilżeniem mają one również za zadanie przywrócić jędrność oraz elastyczność. Wszystkie te zadania doskonale spełniają kremy marki Pani Walewska.