S

Pani Walewska radzi!

STRES OKSYDACYJNY – JAK SOBIE Z NIM RADZIĆ?STRES OKSYDACYJNY – JAK SOBIE Z NIM RADZIĆ?

Stres oksydacyjny powstaje w wyniku zburzenia równowagi pomiędzy szkodliwymi wolnymi rodnikami, a zwalczającymi je antyoksydantami.

Stres oksydacyjny powstaje w wyniku zburzenia równowagi pomiędzy szkodliwymi wolnymi rodnikami, a zwalczającymi je antyoksydantami.

Wolne rodniki powodują uszkodzenia oksydacyjne, które prowadzą do zmian DNA, osłabiają strukturę i gęstość skóry oraz niszczą barierę ochronną skóry. A co za tym idzie degradacji ulegają składniki cementu międzykomórkowego warstwy rogowej oraz zmniejsza się aktywność gruczołów łojowych. Zmarszczki, trądzik, łuszczyca, a także bielactwo to tylko niektóre widoczne zmiany wywołane oksydantami. Naukowcy sądzą, że stres oksydacyjny może prowadzić do powstania wielu ciężkich chorób. U człowieka młodego i zdrowego organizm sam zwalcza wolne rodniki, jednak z upływem czasu mechanizmy obronne stają się mniej skuteczne.

„Skąd się biorą? Jakie czynniki sprzyjają stresowi oksydacyjnemu?” 
Stres i nieregularny tryb życia, nadmierny wysiłek fizyczny, niezdrowa dieta, nikotyna, alkohol, zanieczyszczenia środowiska, promieniowanie UV, a także przebyte choroby i stany zapalne. Oto główne czynniki, które powodują stres oksydacyjny. W efekcie następuje znaczne pogorszenie kondycji organizmu: zmniejsza się jego odporność, zanikają siły witalne, pełną parą ruszają procesy starzenia, co odbija się między innymi na kondycji skóry. Podsumowując - stres oksydacyjny negatywnie wpływa na nasze zdrowie i wygląd.

Jakie składniki dodawane do kremów odpowiedzialne są za neutralizowanie wolnych rodników w skórze?  

To głównie antyoksydanty są największymi wrogami wolnych rodników, neutralizując ich niepożądane działanie. Najpopularniejszymi antyoksydantami są witaminy A, C i E, koenzym Q10, kwas ferulowy, kwas liponowy, polifenole i flawonoidy pochodzące z miłorzębu japońskiego (Ginko biloba), zielonej herbaty, pestek winogron, soi. Używając systematycznie kremów z przeciwutleniaczami, działamy prewencyjnie – poprawiamy kondycję skóry, wzmacniamy barierę ochronną i tym samym nie dopuszczamy do utrwalania się zmian, odsuwając w czasie nagromadzenie się uszkodzeń.

Pani Walewska Classic to linia luksusowych kosmetyków dedykowanych kobietom po 60 roku życia. Receptury preparatów bogate w antyoksydanty, szybko i skutecznie walczą z wolnymi rodnikami, poprawiając wygląd cery dojrzałej. „